Miesięcznik Żak

Co ciekawego w październikowym „Żaku”?

Październik powoli dobiega końca. To oznacza, że prace nad kolejnym numerem „Żaka” idą pełną parą. Niemniej jednak, warto wspomnieć co ciekawego znajdziecie w „Żaku”, który aktualnie leży na stojakach w budynkach Politechniki…

Nowy numer już na stojakach!

Z końcówką lata postaraliśmy się, aby pierwszy numer „Żaka” trafił na stojaki zgodnie z harmonogramem. Choć nie byliśmy do końca otrząśnięci po wszystkich wakacyjnych wyjazdach – zdjęcia z których możecie zobaczyć na wewnętrznej stronie okładki – wykorzystaliśmy tę chwilę rozprężenia na podjęcie kilku luźniejszych tematów.

Wszystko co dobre, dobrze się kończy

I tak, w październikowym numerze „Żaka” znajdziecie między innymi pożegnalny tekst z serii Frazeolo, opisującej frazeologizmy wykorzystywane w życiu codziennym. Osoby zainteresowane dalszymi losami Frazeolo odsyłamy na blog Magdy, na którym postanowiła projekt kontynuować.

Wakacje, wakacje i po wakacjach…

Z luźniejszych tematów, mamy również tekst na temat Katedry Improwizacji, zajawki albumów muzycznych wydanych przez wakacje, dogłębną analizę polskich gwar oraz relację z wakacyjnej wyprawy Studenckiego Klubu Turystycznego Politechniki Wrocławskiej. Nie zabrakło też nowego odcinka Opowieści z Kulinarnii, obrazków logicznych, sudoku, ani krzyżówki. Warto też dodać, że pojawiła się ostatnia w „Żaku” zagadka logiczna.

Tematy (poli)techniczne

Nie sposób nie wspomnieć o nowej serii wpisów: Słynne Cztery Kółka jest cyklem, w którym przybliżymy Wam historie kultowych już pojazdów. Na początek Ford T – co dalej? Cóż, przekonacie się w kolejnych numerach!

Tematem, który również pozostaje na czasie, jest ekologia. Recykling to jedna z tych rzeczy, o których słyszymy na co dzień, choć wciąż pozostają na swój sposób niejasne. Dlatego dokonaliśmy analizy tetrapaków – tych papierowych opakowań, w których można bez problemu przechowywać nawet płyny.

Na dobry początek

Dla studentów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę na Politechnice również mamy małe co nieco, czyli kolejny artykuł z serii WeWro. Tym razem wzięliśmy na tapet lokale w pobliżu Placu Grunwaldzkiego i pokrótce je opisaliśmy. Poza tym, dla lepszej organizacji, w środku znajdziecie również kalendarz semestralny!

Znowu online!

Choć niniejszy artykuł opisuje nowy numer, zwróćcie uwagę na dwie rzeczy: po pierwsze, mamy nową stronę internetową, a po drugie: rekrutacja wciąż trwa!