10 lat BEST Wrocław!

Wraz z dobiegającymi powoli końca latami dziesiątymi, można spotkać się z coraz większą liczbą podsumowań najważniejszych wydarzeń dziesięciolecia. Jak się okazuje, swoje dziesięciolecie podsumował też BEST Wrocław – przy okazji swoich dziesiątych urodzin!

Impreza z okazji 10-lecia odbyła się w sobotę 7 grudnia. Wszyscy obecni mieli okazję usłyszeć sporo ciekawych faktów na temat gospodarzy. W trakcie części oficjalnej przedstawiono zaproszonych gości, podsumowano historię działalności i założenia Wrocławskiego BEST-u, wręczono podziękowania osobom zaangażowanym we współpracę z organizacją, a całość została zwieńczona występem muzycznym uczestników oraz przepysznym tortem.

Historia

W ciekawy sposób została przedstawiona 10-letnia historia wrocławskiego BEST-u. Można było dowiedzieć się, skąd przyszedł pomysł na utworzenie organizacji przy Politechnice Wrocławskiej, przy czym – z odpowiednią dawką humoru – przedstawione zostały realia tamtych czasów, a także wszelkie niuanse związane z budowaniem nowego oddziału, zaczynając od zera.

Nie zapomniano też o nakreśleniu historii najbardziej sztandarowych projektów, takich jak BEST Career Week, konkursu inżynierskiego EBEC (dawniej BEC) czy BIT Festival – od zalążka pomysłu, aż po zarys ostatnich edycji. Oczywiście tak charakterystyczne wspomnienia, jak bitwa balonowa, również znalazły się w prezentacji!

Świetną koncepcją było podsumowanie tych wszystkich historii rok po roku, dzięki czemu każdy mógł bez dłuższego zastanowienia zauważyć progres, jakiego dokonywał (i zapewne dokonuje) BEST Wrocław.

Oficjalnie-nieoficjalnie

Po zakończeniu części oficjalnej, impreza nabrała dużo luźniejszego charakteru. Członkowie BEST-u (Beściaki? Bestie?) zorganizowali networking, podczas którego można było zapytać o największe projekty osoby bezpośrednio z nimi związane. Wynikła z tego między innymi nadchodząca współpraca „Żaka” z BEST-em przy okazji nadchodzącej edycji konkursu EBEC.

O nastrój na parkiecie zadbali DJ-e z Klubu Studenckiego Bajer, zatem nikt się nie mógł nudzić, bo na sali co chwilę działo się coś ciekawego. Nikt też nie pozostawał głodny – udostępniono szwedzki stół z przekąskami, bufet, a także dodatkowy kącik z owocami i napojami. Uprzedzając pytania: wszelkie jednorazowe naczynia były z materiałów biodegradowalnych!

Na wyższym piętrze SKS-u można było zrobić sobie kilka zdjęć na tle ścianki fotograficznej, a oprócz tego – w nieco cichszej atmosferze – porozmawiać na tematy różnych pobocznych tematów, takich jak chociażby nadchodzące Spotkanie Choinkowe Aktywnych PWr.

Podziękowanie

Chciałbym podziękować za zaproszenie na tę imprezę. Bawiliśmy się świetnie, w końcu towarzystwo było doborowe. Cieszą mnie również pomysły związane ze współpracą przy nadchodzących projektach – mam nadzieję, że to spotkanie przysłuży się współpracy „Żaka” z BEST-em!

Stąd, w imieniu całej redakcji „Żaka”, życzę BEST-owi kolejnych lat udanej działalności. Mam nadzieję, że klasyczne 100 lat pasuje w tym miejscu idealnie!