Organizacja Studencka,  Politechnika Wrocławska

Inżynieria Kultury

Inżynieria Kultury – szkolenia, spotkania z kulturą i bal na finisz
Inżynieria Kultury jest projektem realizowanym przez Organizację Studencką BEST Wrocław. W jego ramach organizowane są warsztaty z umiejętności miękkich, spotkania z ludźmi ze świata kultury, pokazy, gitarowy koncerty, warsztaty oraz bal bożonarodzeniowy, który będzie zwieńczeniem całego tygodnia szkoleń.
Projekt łączy w sobie warsztaty z zakresu umiejętności miękkich (zarządzanie czasem, budowanie zespołu, perswazja, asertywność) oraz inne wydarzenia, takie jak spotkania z zaproszonymi gośćmi (m.in. prof. Janem Miodkiem), którzy podzielą się swoją wiedzą oraz doświadczeniem, a także wizyty w instytucjach kulturalnych, n.p. w Narodowym Forum Muzyki, które otworzy dla uczestników swoje podwoje i umożliwi poznanie tego miejsca „od kuchni”. Inżynierię Kultury uświetni także wykład profesora Jana Miodka o najważniejszych przekształceniach współczesnej polszczyzny. W czasie trwania projektu odbędą się warsztaty taneczne, gitarowy koncert muzyki klasycznej, fireshow oraz zamykający bal bożonarodzeniowy, który odbędzie się 12 grudnia. Na ten dzień zaplanowano również spotkanie ze śpiewaczką operową oraz warsztaty z negocjacji na przykładzie realizacji dużego projektu artystycznego.
Wydarzenia będą odbywać się w dniach 7-12.12.2015 r., głównie na terenie Politechniki Wrocławskiej, wstęp będzie bezpłatny.
BEST – Board of European Students of Technology jest międzynarodową organizacją, zrzeszającą studentów uczelni technicznych z całej Europy i mającą na celu jednoczenie kultur oraz umożliwienie rozwoju i edukacji przyszłych inżynierów. Jako grupa lokalna, BEST Wrocław organizuje cykliczne wydarzenia dla studentów, do których należą kursy międzynarodowe, Inżynieria Kultury, Festiwal Informatyczny BIT, Konkurs Inżynierski EBEC oraz BEST Career Week.