Aktualności

42. Festiwal Barbórkowy Chórów Akademickich

Już 3 grudnia we Wrocławiu zacznie się 42. Festiwal Barbórkowy Chórów Akademickich pod honorowym patronatem JM Rektora Politechniki Wrocławskiej prof. dra hab. inż. Tadeusza Więckowskiego. Dyrektorem Artystycznym jest Małgorzata Sapiecha-Muzioł.

Festiwal rozpocznie koncert grupy wokalnej AUDIOFEELS – gwiazdy polskiej estrady, która w swojej twórczości z powodzeniem łączy klasyczny wokalny kunszt z rozrywkowym feelingiem. Kolejne dwa dni to tradycyjnie już występy najlepszych polskich chórów akademickich, w trakcie których będzie można posłuchać zarówno muzyki poważnej z różnych epok, jak i wokalnych opracowań przebojów pop. Na finał organizatorzy przygotowali nie lada gratkę – „Mszę Berlińską” Arvo Parta oraz „Trinity TeDeum” Eriksa Esenvaldsa.
Mająca wieloletnią tradycję impreza od początku swego istnienia organizowana jest przez Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej i skupia rokrocznie najlepsze zespoły akademickie z Polski. Ich wysoki poziom artystyczny i umiejętności wokalne robią wrażenie, biorąc pod uwagę fakt, że szeregi typowego studenckiego chóru zasilają w głównej mierze hobbyści i pasjonaci. Oprócz śpiewających studentów od kilku lat w ramach festiwalu występują również zawodowe zespoły wokalne – we Wrocławiu gościli już m.in. Affabre Concinui, Camerata Silesia, Capella Gedanensis czy Poznańskie Słowiki. Tradycją stało się także prezentowanie na zakończenie festiwalu wielkiej formy wokalno-instrumentalnej, z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej i solistów.
Więcej informacji na temat festiwalu na stronie: www.festiwalbarborkowy.pwr.edu.pl