Aktualności

PWR Racing Team w zawodach Formuły Student

Kolejny doskonały wynik zespołu PWR Racing Team w zawodach Formuły Student. Podczas rywalizacji na słynnym torze Silverstone w Anglii zajęli dziewiąte miejsce, rywalizując z ponad 90 ekipami całego świata.

Miejsce w pierwszej dziesiątce to powtórzenie najlepszego wyniku w historii naszego zespołu (w maju 2015 r. zajęli 9. lokatę na torze w Michigan, USA). W Anglii studenci z PWR Racing Team najlepiej spisali się w konkurencji acceleration, czyli teście przyspieszenia na odcinku 75 m. Ich bolid RT-05 osiągnął 100 km na godz. już po upływie 3,87 sek. i zajął trzecie miejsce.

Weekendowe zawody mają za sobą także studenci z politechnicznego Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych. Na Smart Moto Challenge w Barcelonie pojechali ze swoim LEM-em Napoli, czyli Lekkim Motocyklem Elektrycznym. Zeszłoroczni zwycięzcy znów pokazali się z dobrej strony i uplasowali się na najniższym stopniu podium. Lepsze wyniki osiągnęły tylko dwa zespoły z Moscow State Univeristy of Mechanical Engineering. Nasi studenci okazali się za to najlepsi w konkurencjach statycznych, czyli podczas prezentacji biznesplanu i szczegółów projektowych motocykla.

Więcej informacji i materiałów można znaleźć na profilach facebookowych: PWR Racing Team oraz Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych.