Aktualności,  Inne,  Organizacja Studencka,  Politechnika Wrocławska,  Wrocław

Tanecznym krokiem

Studencki Klub Tańca Towarzyskiego „ISKRA” Politechniki Wrocławskiej organizuje VI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar JM Rektora Politechniki Wrocławskiej. Turniej odbędzie się 09.05.2015 r. w Hali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Chełmońskiego 43 we Wrocławiu.

Turnieje tańca towarzyskiego rangi ogólnopolskiej są wydarzeniami, które zawsze przyciągają wiele uwagi. To barwne połączenie sportowej rywalizacji par tanecznych z kulturą i sztuką. Jest to szósta edycja organizowanego przez nas turnieju, który co roku zdobywa coraz to większe zainteresowanie, zarówno par startujących jak i publiczności. Zeszłoroczny turniej zapewnił nam duży sukces, zarówno w środowisku tanecznym, kulturowym, rozrywkowym jak i uczelnianym. W Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar JM Rektora Politechniki Wrocławskiej pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Tanecznego rywalizują pary kategoriach tanecznych różniących się od siebie stopniem zaawansowania tancerzy jak i ich wiekiem.

Uroczysta Gala taneczna jest otwierana przez JM Rektora Politechniki Wrocławskiej prof. dr hab. inż. Tadeusza Więckowskiego. Na gali tej przewiduje się obecność oficjeli, jakimi są władze wyższych uczelni, przedstawiciele władz miejskich i wojewódzkich oraz dyrektorzy instytucji kulturalnych i sportowych we Wrocławiu.

Turniej oceniany jest przez licencjonowanych sędziów Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Na zeszłorocznym turnieju gościło 140 par z całej Polski, w tym z : Warszawy, Kalisza, Kluczborka, Wałbrzycha, Poznania, Szczecina, Gliwic, Karpacza, Częstochowy, Opola, Katowic, Olsztyna, Krakowa, Łodzi. Serdecznie zapraszamy Państwa do partycypacji w tym nietuzinkowym wydarzeniu. Jest to doskonała możliwość, by sprawdzić swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w turnieju, zapoznać się z poziomem tanecznym Polskich uczelni wyższych czy też rozpocząć swoją przygodę z tańcem poprzez nawiązanie kontaktu ze szkołami, instruktorami oraz pasjonatami tańca towarzyskiego z całego kraju oraz naturalnie być widzem wspaniałego widowiska jakim jest VI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar JM Rektora Politechniki Wrocławskiej. Wszelkie zapytania można kierować na adres email: sktt@pwr.wroc.pl

 

Studencki Klub Tańca Towarzyskiego „ISKRA” Politechniki Wrocławskiej