Aktualności,  Wrocław

Lubisz kryminały? Napisz jakiś!

Nie zawsze trzeba pisać do szuflady. Czasami nadchodzi taki moment, w którym niekiedy już wypłowiałe strony maszynopisu wyciągane są z zakamarków mieszkania, czytane najbliższym i wysyłane do wydawnictwa – przynajmniej tak to wygląda na amerykańskich filmach. A czemu by ich nie wysłać na konkurs?
Końcem maja odbędzie się we Wrocławiu Międzynarodowy Festiwal Kryminału, a w związku z tym ogłoszony został konkurs na opowiadanie. Ponieważ w tym roku przypada 125. rocznica urodzin Agathy Christie, tematem przewodnim jest „Być jak Agatha Christie”. Jak zaznacza organizator, „zgłaszane opowiadania muszą wykorzystywać schemat <> i być osadzone w czasach współczesnych. Nie mogą się w nich pojawić nazwy postaci występujące w powieściach Agathy Christie.”

Nagrodą jest udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich, które odbędą się we Wrocławiu w dniach 27-30 maja 2015, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2015. Jak pokazuje przykład lat ubiegłych, może to być również przepustka do książkowego wydania naszych dzieł.

Termin zgłoszeń mija 31 marca 2015 roku. Organizatorem jest Miasto Wrocław, Wydawnictwo Dolnośląskie oraz Wydawnictwo EMG.

Więcej informacji na stronie MFK.