Aktualności,  Wrocław

W niedzielne popołudnie o socjologii

Jeśli masz chwilkę czasu i zacięcie socjologiczne, a nieobce Ci są problemy współczesnego świata, możesz wstąpić w niedzielę do Panato Café. Polskie Towarzystwo Socjologiczne oraz Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego zapraszają wtedy na panel dyskusyjny w ramach cyklu „Socjologiczne Niedziele w Panato Café” poświęcony stosunkom polsko-niemieckim. Rozmowa będzie dotyczyć transformacji stosunków polsko-niemieckich w wymiarze politycznym i społecznym. Okazją do dyskusji jest przypadająca w tym roku 25 rocznica zjednoczenia Niemiec. Dyskusja ma na celu podsumowanie relacji polsko-niemieckich oraz spojrzenie w przyszłość. Czy obecnie możemy mówić o partnerstwie Polski i Niemiec w Europie? Jak wygląda współpraca sąsiedzka na pograniczu polsko-niemieckim? Czy w polskiej i niemieckiej zbiorowej pamięci można jeszcze znaleźć „trupy w szafie“? Co łączy, a co dzieli Polaków i Niemców?

Na te i inne pytania odpowiedzą naukowcy i praktycy. W dyskusji udział wezmą: dr Natalia Niedźwiedzka-Iwańczak (Instytut Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego), Celestyna Górczyńska-Owsianko (kierownik Działu Współpracy z Zagranicą w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego), dr Monika Sus (Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego) oraz Dominik Kretschmann (Fundacja „Krzyżowa“ dla Porozumienia Europejskiego). Spotkanie poprowadzi dr Elżbieta Opiłowska (Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego).

Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 22 marca 2015, o godzinie 18.00 w Panato Cafe (Wrocław, ul. Jedności Narodowej 68a).