Aktualności,  Wrocław

Perły architektury w Parku Handlowym Bielany

Spora atrakcja szykuje się dla miłośników architektury i modelarstwa, a także zapalonych podróżników. Między 21 a 30 listopada w Parku Handlowym Bielany będzie można zobaczyć wystawę miniatur znanych budowli. Organizatorzy pokażą sześć obiektów: Krzywą Wieżę, Statuę Wolności, Big Bena, Tower Bridge, Bramę Brandenburską oraz brukselskie Atomium.

Miniatury nie były nigdy pokazywane poza parkiem miniatur „Budowle Świata” w Mysłakowicach koło Karpacza. Wystawa będzie więc wyjątkową okazją, by po raz pierwszy obejrzeć je we Wrocławiu i poznać arcydzieła architektury, bez konieczności wybierania się w daleką podróż. Makiety budowli wzbogacą figurki ludzi, które zobrazują rzeczywistą wielkość obiektów.

Miniatury budowli, które będziemy mogli obejrzeć, ze względu na poziom szczegółowości, powstawały przez długi okres czasu. – Najtrudniej wykonuje się modele budowli starożytnych, już nieistniejących, nie ma bowiem wiarygodnych danych dotyczących wymiarów, szczegółów – podkreśla właściciel parku miniatur „Budowle Świata” Jerzy Onyszczak. – W takich przypadkach musieliśmy opierać się na danych archeologicznych, które często nie są dokładne i tak np. niektóre źródła podają, że latarnia na wyspie Faros miała 119 metrów wysokości, a inne że 122 metry – dodaje.

Wystawa miniatur „Budowle Świata” w Parku Handlowym Bielany odbędzie się między 21 a 30 listopada. Wystawę można oglądać codziennie przez 10 dni w godzinach otwarcia centrum w głównym pasażu. Więcej informacji na www.bielany.parkhandlowy.pl.