Konkurs na prace dyplomowe: „Swissstandards.pl”

Konkurs „SWISSSTANDARDS.PL. Od teorii do praktyki” jest skierowany do studentów kierunków uniwersyteckich oraz technicznych polskich uczelni wyższych, przygotowujących się do wyboru tematu i pisania prac dyplomowych – doktorskich, magisterskich, inżynierskich, licencjackich. Do konkursu mogą być zgłaszane prace dyplomowe podejmujące różnorodne zagadnienia biznesowe i produktowe, m.in. zasady postępowania w obrocie gospodarczym, corporate governance, modeli biznesowych, znaczenia jakości produktów i usług czy innowacyjności technologicznej produktów, chętnie uwzględniające wzorce i zasady panujące na rynku szwajcarskim lub w firmach szwajcarskich działających w Polsce.

Ideą Konkursu jest stworzenie pomostu łączącego świat nauki i biznesu oraz popularyzacja szwajcarskich standardów jakości, rzetelności i solidności wobec partnerów i pracowników oraz innowacyjności.

Inicjatorem i Organizatorem Konkursu jest Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza, zaś jego Partnerami działające na terenie polski szwajcarskie firmy – beneficjenci znaku jakości SWISSSTANDARDS.PL, m.in. Fracht FWO, Franke, Mensys Polska, Swissmed, Stämpfli, Zehnder.

 Obecnie trwa już II edycja Konkursu. Zgłoszenia prac (w I etapie wystarczy zgłosić temat pracy i dołączyć jej krótki konspekt) przyjmowane są do 30.11.2014.

 Szczegółowe informacje o Konkursie są dostępne na stronie projektu www.odteoriidopraktyki.pl,

www.facebook.com/odteoriidopraktyki oraz u Organizatora pod numerem telefonu: 22 / 322 76 25.

 Po I edycji z grona zgłoszonych do konkursu prac Jury, w skład którego weszli Przedstawiciel Izby oraz eksperci merytoryczni z firm Partnerskich Konkursu, wyłoniło czterech laureatów: p. Mateusza Panasa z Wydziału Mechanicznego, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, p. Annę Wielgusiak z Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej oraz p. Piotra Smerdzyńskiego i p. Mateusza Pożogi z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Świętokrzyskiej. Zwycięzcy oprócz nagród głównych od Partnerów Merytorycznych, którymi są płatne staże lub nagroda rzeczowa, otrzymają prawo udziału w dedykowanych im warsztatach „Akademia kariery Mensys”, prowadzonych przez specjalistów HR firmy Mensys.

###

Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza z siedzibą w Warszawie powstała w 1998 roku. Izba jest dobrowolnym, nie dotowanym przez instytucje publiczne stowarzyszeniem według prawa polskiego. Obecnie liczy ok. 180 członków i zrzesza większość firm szwajcarskich w Polsce.Dodatkowe informacje o konkursie :

Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza Barbara Spławska
tel. 22 / 322 76 25
e-mail: bs@swisschamber.pl

AVOKADO PR

Anna Kowalewska
tel.
603 36 45 71

e-mail: a.kowalewska@avokadopr.pl