Aktualności

Już we wtorek Red Bull Gravity Challenge na Politechnice Wrocławskiej

W najbliższy wtorek, 18 listopada, w nowo otwartym budynku „Bibliotechu”, odbędą zawody Red Bull Gravity Challenge.

Zgłosiło się do nich ponad 200 drużyn, a celem jest rzucenie wyzwania grawitacji. Konstruktorzy zaprezentowali szkice swoich powietrznych maszyn, które posłużą do bezpiecznego lotu jajka w kierunku strefy lądowania. Celem każdej z 3-osobowych drużyn jest sprowadzenie jajka na ziemię tak, aby się nie rozbiło.

Prawo powszechnego ciążenia autorstwa Sir Isaaca Newtona jest znane od 1687 roku. Studenci z polskich uczelni wyższych będą mieli okazję zaprzeczyć liczącej już cztery wieki teorii. Sztuką jest, by stworzyć konstrukcję, która zrzucona z kilkunastu metrów zapewni jajku bezkolizyjne lądowanie na ziemi. Jury będzie oceniać występ całej drużyny według konkretnych kryteriów.

KRYTERIA OCENY
1. Jajko musi bez uszkodzeń wylądować
2. Jajko musi dotknąć ziemi
3. Konstrukcja musi wylądować w strefie lądowania
4. Kreatywność konstrukcji oraz show drużyny

Zawody Red Bull Gravity Challenge zostały podzielone na 4 fazy. Od 1 października do 7 listopada drużyny mogły zgłaszać swój udział w zawodach. 8 listopada została ogłoszona lista startowa. Okres od 9 do 17 listopada będzie czasem na budowę powietrznych konstrukcji. Z kolei od 18 listopada do 1 grudnia odbędą się zawody w poszczególnych miastach (Wrocławiu, Gliwicach, Łodzi, Warszawie, Gdańsku oraz Toruniu).

Dla zwycięzców Red Bull Gravity Challenge zostały przygotowane nagrody! Najlepsza drużyna w każdym z miast wygra wycieczkę do Flyspotu mieszczącego się w Morach (k. Warszawy) lub nagrodę finansową w wysokości 1000 PLN. Na zdobywców drugiego i trzeciego miejsca czekają nagrody rzeczowe.

Flyspot jest najlepszym na świecie tunelem aerodynamicznym, w którym można latać. Tunel wyposażony jest w wiatraki, napędzające powietrze z prędkością 310 km/h, dzięki czemu można poczuć się jak skoczek spadochronowy i kolejny raz zaprzeczyć prawu grawitacji!

Więcej informacji na www.redbullgravitychallenge.pl