Aktualności,  Politechnika Wrocławska,  Wrocław

MLSMA’2014 na Politechnice Wrocławskiej!

Pierwsze letnie warsztaty pt. „Advances in Machine Learning for Social Media Analysis 2014 (MLSMA’2014)” na Politechnice Wrocławskiej już 23-27 września w budynku D-1!

Pierwszy raz na Politechnice Wrocławskiej! Mamy przyjemność przedstawić Państwu pierwszą edycję warsztatów, których tematyką jest analiza mediów społecznościowych (ang. Social Media Analysis, SMA). MLSMA’2014 obejmuje szereg zagadnień uczenia maszynowego, od teorii do praktyki, które to są niezwykle ważne w analizie danych z mediów społecznościowych. Obejmuje także dziedziny przetwarzania języka naturalnego, wnioskowania statystycznego, uczenia relacyjnego oraz analizy wydźwięku wypowiedzi. Podczas warsztatów zaplanowana jest prezentacja plakatów przez wszystkich uczestników spotkania. Wśród przedstawionych prac wyłonione zostaną 3 najlepsze, których twórcy otrzymają nagrody sponsorowane przez SAS Institute.
MLSMA’2014 jest warsztatem przeznaczonym szczególnie dla szkolenia i kształcenia naukowców i doktorantów. Warsztaty są przeznaczone głównie dla społeczności naukowej z Wrocławia, ale na warsztaty zostali zarejestrowali uczestnicy z ponad 20 krajów. MLSMA są organizowane w ramach projektu ENGINE. Prowadzący warsztaty to wiodący naukowcy i praktycy z uczenia maszynowego, przetwarzania języka naturalnego i analizy mediów społecznościowych, z nadzwyczajnym dorobkiem publikacyjnym, książkowym oraz oczywiście badawczym.
 Reda Alhajj, University of Calgary, Canada
 Krzysztof Bogdan, Wroclaw University of Technology, Poland
 Lise Getoor, University of California at Santa Cruz, USA
 Eduard Hovy, Carnegie Mellon University, USA
 Kristian Kersting, Fraunhofer IAIS, Germany
 Jacek Koronacki, Polish Academy of Sciences, Poland
 Bing Liu, University of Illinois at Chicago, USA
 Stanisław Szpakowicz, University of Ottawa, Canada
Kiedy: 23-27 września 2014
Gdzie: budynek D-21, Politechnika Wrocławska, Wrocław
Kontakt: Kierownik MLSMA – dr inż. Tomasz Kajdanowicz,
tomasz.kajdanowicz@pwr.edu.pl
Więcej informacji pod adresem: http://mlsma.pwr.edu.pl/

 

Źródło: dr inż. Tomasz Kajdanowicz