Aktualności,  Archiwalne wpisy,  Wrocław

Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej

clip_image002

Na drugą sobotę października przypada zawsze Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. W tym roku dni poprzedzające obchody są piękne i słoneczne. I taka właśnie ma być atmosfera święta organizowanego przez Fundację „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”.

To święto to Wielkie Tchnienie Życia. Corocznie jest to dzień kolorowej zabawy i dziecięcej radości, baniek mydlanych i muzyki. Spotykamy się – zdrowi i chorzy, młodzi i starsi, zabiegani i zrelaksowani – żeby na chwilę ucieszyć się świadomie swoim życiem. Takim, jakie jest. Bo jest nasze jedyne, niepowtarzalne i najważniejsze.

12 października 2012 r. o godz. 16.00 przy pomniku Aleksandra Fredry na wrocławskim Rynku odbędzie się 6. Wielkie Tchnienie Życie. Zapraszamy wszystkich, którzy zechcą z nami być. Na każdego czeka mała bańkowniczka, by na finał wspólnie zapełnić bańkami cały Rynek. Będzie też niespodzianka, która ma coś wspólnego z domem.

Jak co roku nie zabraknie wielkich baniek mydlanych i rytmu bębnów. Będzie radość i dobra energia. Zapraszamy bez względu na pogodę. Będą nasi pacjenci, lekarze i pielęgniarki, wolontariusze, przyjaciele. Wasza obecność będzie wyrazem jedności z dziećmi, które los doświadczył chorobą i cierpieniem. Bądźmy razem.

www.hospicjum.wroc.pl

clip_image004