Archiwalne wpisy

Pomysł na mieszkanie dla studentów

Sezon wakacyjny jak zwykle wiąże się ze zmianami na rynku mieszkaniowym. Tysiące studentów przyjeżdża do Wrocławia, wielu kończy też studia. Gorączka wśród poszukujących mieszkań i oferujących wynajem trwa w najlepsze. Czy co roku musi być ten sam problem?

Na to pytanie odpowiedzieli sobie studenci Politechniki Wrocławskiej i stworzyli platformę ofert mieszkaniowych instancje.pl, aby poszukiwania mieszkań wreszcie poszły gładko. Mieli już dość dzwonienia pod dziesiątki numerów tylko po to, by dowiedzieć się, że nie ma pralki, kuchnia nie jest dostępna albo nie będą mogli spotkać się ze znajomymi. Dzięki stworzonej przez siebie stronie takie niespodzianki już się nie pojawiają.

Cały pomysł został oparty o proste opcje wyboru dla oferentów. Poszukujący nie mają  potrzeby wczytywać się w cały tekst ogłoszenia – w przejrzysty sposób pokazano, co zawiera oferta, a dodający stancje, nie mają potrzeby układać długiego tekstu . W odróżnieniu od gigantów na rynku platform ogłoszeniowych, strona nakierowana jest wyłącznie na stancje – dzięki temu znacznie łatwiej dodać swoje mieszkanie, a oferty szybciej trafiają do zainteresowanych i nie giną w tonach śmieciowych ogłoszeń. Poza tym ogłoszenie można dodać oczywiście można dodawać na stronie internetowej, ale twórcy pomyśleli też o osobach starszych i tych bez dostępu do Sieci. Dzięki współpracy z Fundacją MANUS w jej siedzibie (Wyb. Wyspiańskiego 23-25, 1.14) lub telefonicznie (71 734 58 37) można wspólnie z pracownikiem stworzyć takie ogłoszenie.

Ułatwieniom nie ma końca. Instancje.pl oparte są na mapie, po to by ułatwić szukanie przyjezdnym. Na stronie czytelnie odróżniono oferty mieszkań, pokojów i pojedynczych miejsc, dzięki czemu łatwiej dopasować je do swoich wymagań. Łatwo też poinformować kolejnych szukających, że oferta jest nieaktualna, przez co nie trzeba przedzierać się przez stare oferty, ani też oferty z mniejszą liczbą zainteresowanych nie giną nagle.

Korzystanie ze strony jest darmowe (można własne ogłoszenie bardziej promować za drobną opłatą), aby właściciel mógł znaleźć lokatora, a student – mieszkanie.

 


Sylwester Oracz