Archiwalne wpisy

FISMOLL wystąpi na tegorocznym festiwalu Slot Art Festival w Lubiążu

Fismoll to jeden z najbardziej zaskakujących debiutów tego roku. Młody, 19-letni artysta o skandynawskich korzeniach, wyjątkowy singer/songwriter i znakomity gitarzysta. Uczeń słynnej mistrzowskiej Szkoły Talentów w Poznaniu. Już na początku swojej kariery muzycznej wymieniany jest przez fanów i dziennikarzy jednym tchem obok tak znakomitych artystów, jak Bon Iver, Sigur Rós, Ben Howard czy Damien Rice, w utworach instrumentalnych blisko mu do wrażliwości i estetyki Arvo Pärta i Ólafura Arnaldsa.

Singiel “Let’s Play Birds” był przedpremierowo wyróżniony zostając prestiżową Piosenką Dnia w radiowej Trójce, z osobistej inicjatywy Marka Niedźwieckiego. Wyjątkowość talentu kompozytorskiego i aranżacyjnego Fismolla podkreślają znakomici muzycy i dziennikarze tacy jak Kasia Nosowska czy Artur Orzech.

Pseudonim FISMOLL wziął się z dzieciństwa artysty, który już jako 7-latek zawsze śpiewał sobie coś pod nosem. Jego ojciec, skrzypek ze znakomitym słuchem, zauważył wtedy, że jego syn zawsze śpiewał w tonacji fis-moll. Gdy młody muzyk dorósł, przyjął pseudonim, który dla niego był symbolem najczystszej i najbardziej naturalnej muzyki, która się z niego wydobywała.

Debiutancka płyta Fismolla “At Glade” ukazała się 18 czerwca tego roku nakładem NEXTPOP Songwriters’ Label z dystrybucją EMI Music Poland. Mastering płyty i singla to dzieło zachwyconej Fismollem słynnej Mandy Parnell z Londynu, której znakomite brzmienie znane jest z płyt artystów takich, jak Björk, Sigur Rós, Depeche Mode, Roisin Murphy, Feist, PJ Harvey, Nick Cave, Little Dragon, Múm, Jose Gonzales, Matthew Herbert, Royksopp, Emiliana Torrini, The White Stripes, etc. W ramach promocji albumu Fismoll zagra na wielu festiwalach i koncertach w Polsce, m.in. na słynnym Heineken Open’er Festival, który jest dowodem uznania dla debiutującego artysty.

FISMOLL

12 lipca 2013 r.

godz. 00.00

Charakter muzyki Fismolla niech podsumują jego słowa: „Dźwięki nie są od tego by przeszkadzały, są od tego by za nimi tęsknić”.

www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Z2LsuTMXQzo#!

www.facebook.com/pages/Fismoll/351254321556875

Fismoll – wokal, gitary

Kacper Budziszewski – gitara, guitalele

Joanna Glensk – wiolonczela, wokal

Kristine Harutyunyan – skrzypce

Robert Amirian – gitara, bas, wokal, elektronika

 

Muzykom towarzyszyć będzie Kolektyw WOOOM

Zafascynowani tym, co dzieje się na styku świata cyfrowego i analogowego, starają się rozszerzyć rzeczywistość przy pomocy nowych narzędzi i technologii. Czerpiąc ze świata architektury, tańca oraz poezji tworzą wizualizacje z elementami mappingu, projektują scenografie oraz instalacje interaktywne. Kolektyw współpracuje m.in. z Kari Amirian, Fismollem oraz Kumka Olik. Z inicjatywy WOOM powstał w Poznaniu cykl audiowizualnych koncertów ANONIMACJE.

WOOOM to Jakub Guzik, Marcin Michalak, Jędrzej Guzik i Jakub Michalak

www.fb.wooom.pl

http://wooomwooom.tumblr.com/