Archiwalne wpisy

Relacja z Akademii Przeżyć

Już po raz ósmy w poniedziałek, 6 maja 2013 roku Komisja ds. Rozwoju Studentów Politechniki Wrocławskiej zorganizowała na terenie Politechniki Wrocławskiej Akademię Przeżyć „Potrafię Pomóc”.
Projekt realizowany jest przez pokazy i naukę udzielania pierwszej pomocy oraz organizację profesjonalnych szkoleń z zakresu technik udzielania pierwszej pomocy, a także samoobrony. Ma on na celu zwiększenie świadomości ludzkiej i zmniejszenie obojętności na potrzeby rodzące się wobec misji ratowania życia.

W pierwszy dzień Juwenaliów po śniadaniu z Rektorem odbyły się praktyczne pokazy obejmujące zasady przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, pozycji bocznej ustalonej, bandażowania i zachowania się w sytuacji wymagającej ratowania życia, a także używania Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego. Oprócz tego podczas tej edycji uczestnicy mieli możliwość zobaczyć w jaki sposób alkohol wpływa na nasze zmysły zakładając ALKOGOGLE, przejść kilka podstawowych badań (pomiar ciśnienia, tkanki tłuszczowej i cukru we krwi), a także przejść szkolenie z wykonywania samobadania piersi.
Dodatkowo biorąc udział w akcji każdy miał szansę wygrać w towarzyszącym konkursie! W tym roku akcję wspierał jako sponsor główny Bank BZ WBK.

sant_universidades_negativo_RGBL_BZWBK_P_T