Archiwalne wpisy

Akademia Przeżycia “Potrafię pomóc”

Akademia Przeżycia „Potrafię pomóc” odbędzie się w poniedziałek, 6 maja 2013 r., w holu głównego Zintegrowanego Centrum Studenckiego (budynek C-13 Politechniki Wrocławskiej przy Wybrzeże Wyspiańskiego 23-25). Start o godz. 10.00. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie internetowej akademii.

Akademia Przeżycia Potrafię pomóc jest realizowana przez pokazy i naukę udzielania pierwszej pomocy oraz organizację profesjonalnych szkoleń z zakresu technik udzielania pierwszej pomocy oraz samoobrony. Ma ona na celu zwiększenie świadomości ludzkiej i zmniejszenie obojętności na potrzeby rodzące się wobec misji ratowania życia.
W pierwszy dzień Juwenaliów Politechniki Wrocławskiej po śniadaniu z Rektorem odbędą się praktyczne pokazy, obejmujące zasady przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, pozycji bocznej ustalonej, bandażowania i zachowania się w sytuacji wymagającej ratowania życia, a także używania Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego.
Oprócz tego podczas tej edycji będzie można wziąć udział w wykładzie pt. Górska turystyka kwalifikowana – elementy survivalu górskiego, zobaczyć w jaki sposób alkohol wpływa na ludzkie zmysły zakładając alkogogle, przejść kilka podstawowych badań (pomiar ciśnienia, tkanki tłuszczowej i cukru we krwi), a także przejść szkolenie z wykonywania samobadania piersi.
Dodatkowo biorąc udział w akcji każdy uczestnik będzie miał szansę wygrać konkurs, który towarzyszy akademii.

Komisja ds. Rozwoju Studentów Politechniki Wrocławskiej zaprasza do wzięcia udziału w Akademii Przeżycia „Potrafię pomóc”, która odbędzie się w poniedziałek, 6 maja 2013 r., na terenie Politechniki Wrocławskiej.