Dostrzeż głębię!

 

Potrafisz dostrzec niezwykłych ludzi, miejsca i wydarzenia? Zrób im zdjęcie i weź udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Fotograficznego Głębia Spojrzenia. Prace można nadsyłać do 5 kwietnia.

Myślą przewodnią konkursu są słowa Susan Sontag Wszystko istnieje na świecie po to, by znaleźć się na fotografii. Zdjęcia będą oceniane w trzech kategoriach: Z prędkością światła (fotografia newsowa), Subiektywnie w obiektywie (fotografia publicystyczna), Jak malowane (fotografia artystyczna).

Pełny regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej www.glebiaspojrzenia.pl i na Facebooku www.facebook.com/glebia.spojrzenia.

Zwycięskie prace zostaną wybrane przez profesjonalne jury, w którego skład wchodzą zarówno teoretycy jak i praktycy fotografii. W tym roku będą to prof. dr hab. Kazimierz Wolny-Zmorzyński, medioznawca, specjalista z zakresu fotograficznych gatunków dziennikarskich, dr Krzysztof Groń, wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ, współzałożyciel i członek grupy twórczej Potencjalna 10, Maksymilian Rigamonti, fotoreporter tygodników Newsweek Polska, Wprost i Dziennika Polska Europa Świat, laureat Grand Press Photo i Grzegorz Zygier, fotograf w muzeum UJ, członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy studenci, którzy nie zajmują się fotografią zawodowo. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Laureaci poprzednich edycji mogli się między innymi pochwalić: publikacją zwycięskich zdjęć w prasie, wernisażem w jednym z krakowskich klubów, atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, wakacyjnymi kursami fotograficznymi przygotowanymi przez Krakowską Szkołę Fotografii.

Wydrukowane prace konkursowe (w formacie 30×45 cm, na błyszczącym papierze), płytę CD wraz z elektroniczną wersją fotografii oraz własnoręcznie wypełnioną i podpisaną przez uczestnika Kartą Zgłoszeniową należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście na adres: Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ, ul. Prof. Stanisława Łojasiewicza 4, 30-348 Kraków.

Konkurs zakończy się uroczystym wręczeniem nagród i wernisażem w krakowskim klubie Kolanko No 6 przy ulicy Józefa 17.

Pełny regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej www.glebiaspojrzenia.pl i na facebooku www.facebook.com/glebia.spojrzenia.