Rozmowa o rewitalizacji wrocławskich osiedli

kaminskaW poniedziałek (29.10) o godz. 18.00 w Muzeum Współczesnym Wrocław rozpocznie się debata z udziałem dr Kamili Kamińskiej, która realizowała badania na wrocławskim Nadodrzu. Ich skutkiem jest książka, przestawiająca wieloaspektowo zagadnienie rewitalizacji tego osiedla.

Podczas spotkania autorka będzie opowiadać o rewitalizacji i o tym, na czym ten proces powinien polegać.
– Rewitalizacja to bez wątpienia zadanie rozwojowe, rewitalizowana przestrzeń ma nie tylko zyskać nowe życia – ma się stać lepsza w wielu obszarach, służyć kolejnym pokoleniom – pisze Kamińska w książce „Życie po życiu kamienic. Rzecz o rewitalizacji Nadodrza”. Publikacja przedstawia historie związane z konkretnymi podwórkami i za ich pośrednictwem prezentuje działalność organizacji takich jak Łokietka 5 – Infopunkt, Stowarzyszenie Sportowe „Śródmieście” czy Centrum Reanimacji Kultury.

Analiza i wnioski dotyczące Nadodrza oraz doświadczenie badaczki pozwolą, aby w trakcie poniedziałkowego spotkania przedstawić sposoby rewitalizacji nie tylko tamtego osiedla, lecz również innych wrocławskich osiedli. Kamińska jest doktorem nauk humanistycznych i pracuje w instytucie pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Pierwszych 10 osób, które przyjdzie na spotkanie otrzyma odautorski bezpłatny egzemplarz książki „Życie po życiu kamienic. Rzecz o rewitalizacji Nadodrza”.

„Życie po życiu bunkra. Rozmowy o rewitalizacji”
29.10.2012 (poniedziałek) o godz. 18

w Muzeum Współczesnym Wrocław (schron przy pl. Strzegomskim)