Robotic Arena 2011

plakat_small

Już 10 grudnia odbędzie się kolejna edycja międzynarodowego konkursu robotów, który jest organizowany przez Koło Naukowe Robotyków Konar. Od godziny 10:30 w budynku C-13 będzie można oglądać eliminacje, a wieczorem o godz. 19:00 w budynku D-20 czeka na was prawdziwe show! Wieczorne pokazy dla publiczności to prawdziwa gratka dla miłośników robotyki. W ubiegłorocznej edycji udział wzięli goście z Chorwacji, Irlandii oraz Rumunii. W tym roku zawodnicy walczyć będą w 7 kategoriach, m.in. sumo i freestyle.

Więcej informacji: lirec.ict.pwr.wroc.pl/~arena oraz   www.konar.pwr.wroc.pl

Poszczególne kategorie w skrócie:

sumo
Są to w pełni samodzielne, autonomiczne konstrukcje o wymiarach 20 x 20cm i wadze do 3 kg. Średnica ringu sumo (dohyo): 154 cm, natomiast biała linia ograniczająca wnętrze ringu ma szerokość 5 cm. Wygrywa ten, który pierwszy wypchnie przeciwnika poza dohyo.
minisumo
Zasady identyczne jak w sumo – różnica jest jedynie w wymiarach robotów. Autonomiczne, nie sterowane konstrukcje o wymiarach 10 x 10cm i wadze do 500 g. Średnica ringu minisumo – 77 cm, biała linia ma natomiast szerokość 2,5 cm.
microsumo
Jest to nowa konkurencja na Robotic Arena. Zasady identyczne jak w sumo – różnica jest jedynie w wymiarach robotów. Robot microsumo ma wymiary 5 x 5 x 5cm oraz wagę do 100 g. Ring do tej konkurencji ma średnicę 38,5cm, natomiast biała linia – szerokość 1,25 cm.
nanosumo
Kolejna nowa konkurencja na Robotic Arena. Zasady identyczne jak w sumo – różnica jest jedynie w wymiarach robotów. Robot nanosumo ma wymiary 2,5 x 2,5 x 2,5 cm oraz wagę do 25 g. Ring do tej konkurencji ma średnicę 19,25 cm, natomiast biała linia szerokość 0,625 cm.
linefollower
Roboty muszą przebyć trasę wyznaczoną przez czarną linię umieszczoną na jasnej powierzchni. Główny obrys robota musi mieścić się na kartce papieru formatu A4. W czasie pokonywania drogi robot nie może zjechać z toru. Wygrywa robot, który przejedzie trasę w najkrótszym czasie.
freestyle
Uczestnicy mogą zaprezentować dowolną konstrukcję robotyczną, np. maszynę do robienia drinków czy automatyczne żelazko. Kategoria ta cieszy się dużym zainteresowaniem wśród publiczności, gdyż to właśnie ona w glosowaniu decyduje o tym, kto zwycięża.
micromouse
Trzecia nowa konkurencja na Robotic Arena. Autonomiczny robot o maksymalnych wymiarach 16 x 16 cm ma za zadanie przejechać labirynt złożony z 256 segmentów. Każdy segment jest kwadratem o boku 18 cm, co daje całkowity rozmiar labiryntu 288 x 288 cm, natomiast ściany labiryntu mają wysokość 5 cm. Wygrywa ten robot, który najszybciej dojedzie.”

(lirec.ict.pwr.wroc.pl/~arena)